Brüsszelbe látogathat Volodimir Zelenszkij pénteken
Ha odautazik, akkor az Európai Parlament rendkívüli ülésén is felszólalhat az ukrán elnök.
Ha odautazik, akkor az Európai Parlament rendkívüli ülésén is felszólalhat az ukrán elnök.
Orbán Viktor a hívei előtt azzal érvel, hogy Magyarország ki akar maradni az új hidegháborúból, eközben Washington és Budapest között egyre feszültebb diplomáciai hidegháború zajlik, ami részben személyes okokra is visszavezethető. Egyelőre nem látszik, hogy mi hozna enyhülést a két ország viszonyában. Már a szövetség stabilitása a tét.
Európa vasárnaptól új, távolabbi partnerektől szerzi be a dízelt és a további olajtermékeket, ami költségesebb lesz, felhajtja az árakat, és ez hozzánk is begyűrűzik, írják.
Az utóbbi négy évben összesen egy ember próbálta ki az extrém bringapályát.
Február 5-én élesednek ezek is, a termékek embargójával együtt.
Ukrajna uniós csatlakozása, a béketárgyalások, a nemzeti kisebbségek védelme és a szankciók kapcsán kétségüket kifejező tagállami vezetők is szóba kerültek az EU és Ukrajna csúcstalálkozóján.
Ursula von der Leyen és az Európai Bizottság küldöttsége már a helyszínen van.
Vasárnaptól tilos orosz eredetű olajtermékeket behozni az Európai Unióba. Akik pedig még tudnak csővezetéken orosz nyersolajat venni, azok csak megkötésekkel kereskedhetnek az abból finomított termékeikkel. Felbukkant két új ársapka is. Összefoglaljuk a legfontosabb tudnivalókat a változásokról.
Ez a hetedik pénzügyi csomag az Európai Békekeretből, ezzel az Ukrajnának nyújtott teljes uniós hozzájárulás 3,6 milliárd euróra emelkedik.
A tárca szerint a tragédia az elhibázott brüsszeli bevándorlási politika és az embercsempészek számlájára írható.
Norvég értelmiségiek egy csoportja levelet írt a kormánynak, melyben javasolják: az eurómilliárdok egy részét fordítsák Ukrajna támogatására. Nem kis összegről: 180 milliárd euróról van szó.
A párt állítólag önállóan fog elindulni a 2024-es EP-választásokon.
Fölényes győzelmet aratott a csehországi elnökválasztás második fordulójában a liberális Petr Pavel, s ezzel az EU mellett elkötelezett erők az államfői tisztséget is megszerezték.
A két országnak nem csak a köztük feszülő számos véleménykülönbséget kell egyeztetnie – segíteniük kell az európai terv újragondolásában, írja a Project Syndicate-en a francia professzor, aki a brüsszeli Bruegel, illetve a washingtoni Peterson Nemzetközi Közgazdasági Intézet vezető munkatársa, továbbá a berlini Hertie Kormányzati Iskola, valamint a Firenzei Európai Egyetemi Intézet tanára.
Nem először vagyunk tanúi annak, hogy ha az Európai Parlament egy olyan állásfoglalásról szavaz, amelyben bírálja Oroszországot Ukrajna megtámadása miatt, a Fidesz képviselői egyszerűen nem vesznek részt a voksoláson. Azaz nem szavaznak igennel vagy nemmel, nem is tartózkodnak, hanem egyik gombot sem nyomják meg. Annak ellenére, hogy a megelőző szavazáson még részt vettek a képviselőik.
Az Európai Parlament brüsszeli plenáris ülése úgy döntött, hogy az úgynevezett Katargate-ügyben nyomozó belga hatóságok kérésére felfüggesztik Andrea Cozzolino és Marc Tarabella képviselők mentelmi jogát.
Idén ismét nekivág az Európai Unió a migrációs probléma megoldásának. A cél az, hogy még ebben a jogalkotási ciklusban, azaz 2024 közepéig lezáruljon ez a folyamat, ami az eddigi történéseket ismerve rendkívül ambíciózus célkitűzés. A tagállami vezetők jövő héten tárgyalnak erről, az Európai Parlament pedig már túl van egy irányadó vitán.
Biró Ferenc az euróban és a hongkongi dollárban bízik, és forintban is akad néhány milliója.
Egységesítené az Európai Bizottság az Oroszországra kivetett EU-s szankciókat be nem tartó cégeknek és magánszemélyeknek járó büntetéseket.
Nem csoda, hogy a Nemzetközi Valutaalap kizárólag az Egyesült Királyságnak jósol tartós recessziót az idei évre a G7 államok közül.